TESOL EGİTİMİ (Teaching English to Speakers of Other Languages)

TESOL dünyanın her yerinde ingilizce öğretmenliği yapmanızı sağlayan uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifikadır. 

Kurumumuz, uluslararası akredite edilmiş TESOL sertifikası için online ve sınıfiçi eğitim vermeye yetkilidir.

Bu program ile alacağınız sertifika, Türkiye'deki tüm özel okullarda ve özel dil kurslarında geçerlidir ve M.E.B tarafından atamanız yapılabilmektedir.

  • Sınıfiçi TESOL eğitimi (120 saat)

  • Online TESOL eğitimi (120 saat) detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

Önemli ;

Akredite olmayan ve 100 ders saatinin altında alınmış sertifikaları Milli Eğitim Bakanlığı ve özel kuruluşlar tarafından dikkate alınmamaktadır.

TESOL sertifikasyonu hakkında öğrenmek istediğiniz bir çok bilgiyi,

blog sitelerimizden takip edebilirsiniz.

TESOL Sertifikası nedir ?

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) dünyanın her yerinde ana dili ingizlizce olmayan kişilere, yasal olarak ingilizce öğretmenliği yapmanızı sağlayan uluslararası geçerliliğe sahip bir belgedir. 

TESOL sertifikası, uluslararası ESL (English as a Second Language) alanında en çok tanınan ve talep gören belgedir. 

TESOL egitim merkezi

Neden TESOL almalıyım ?

Yurt dışında ve Türkiye'de İngilizce öğretmenliği yapmak istiyorsanız bu programı seçebilirsiniz. Alacağınız sertifika ile, Türkiye'deki tüm özel okullara ve özel dil kurslarına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atamanız yapılabilir. 

 

Bu sertifika ile Azerbaycan, Rusya, Japonya, Çin, Bulgaristan, Iran, Arjantin, Güney Kore vb. kısaca ana dili ingilizce olmayan tüm ülkelerde İngilizce Öğretmeni olarak çalışabilirsiniz. 


Yurt dışında eğitim görmeden uluslararası geçerliliğe sahip TESOL Sertifikasına sahip olursunuz.

TESOL sertifikası ile hayat boyu bir meslek garantiniz olur. Bu belge Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı' na bağlı kuruluşlarda geçerlidir. 

Özel dil okullarında, üniversitelerde ve kolejlerde İngilizce öğretmenliği yapmak istediğinizde sunacağınız bu belge ile tüm kapılar önünüzde açılacaktır.

Anadili İngilizce olan bir ülkeden alınan bu sertifika ile farklılık yaratırsınız.

Kurumumuz ve TESOL sertifikası hakkında 

Kurumumuz, Global Tesol College/Kanada adına,  tüm dünyada geçerli olan, akredite edilmiş TESOL sertifikası için online ve sınıfiçi eğitim vermeye yetkilidir. 

Türkiye’de uluslararası geçerliliğe sahip TESOL sertifikası kurumumuz tarafından verilmektedir. Diğer bir deyişle, Kanada "Global Tesol College" tarafından onaylanıp gönderilen sertifika sayesinde TESOL belgenizi, anadili İngilizce olan bir ülkeden almış olacak ve tüm iş başvurularınızda bir adım önde olacaksınız.

Uluslararası akredite edilmiş TESOL eğitimi belgeniz 4-5 hafta içinde elinize ulaşacaktır.

Belkadil, uluslararası geçerliliği olan TESOL sertifikasını sizlere sunarken, Türkiye, Rusya, ve İran yetkili eğitim merkezi olmaktan kıvanç duyar.

istanbul tesol egitimi, tesol sertifikası, online  tesol egitimi

TESOL eğitim merkezimizin ayrıcalıkları 

Güncel yöntemler ve tekniklerle alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerden ders alırsınız. Yüksek kabul standartlarıyla kapsamlı öğrenme fırsatları bulursunuz. 

 
Size özel rehberlik hizmeti alırsınız. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atamanız esnasında kurumumuzdan ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

 

Uluslararası eğitim alanında söz sahibi olmuş akademisyenler tarafından hazırlanmış özel eğitim notlarına sahip olarak, tüm meslek hayatınız boyunca kullanabilirsiz.

Gelecekteki kariyer hedeflerinize göre içeriği esnetilmiş programlara erişme fırsatı bulursunuz. Özenle düzenlenmiş staj programlarımızdan faydalanırsınız.

ONLINE Eğitim modülümüz ile sınıfiçi eğitimine katılmadan TESOL Eğitiminizi tamamlayabilir ve sertifika sahibi olabilirsiniz.

ONLINE Sistemimiz üzerinden sınırsız ingilizce eğitim kaynaklarına ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya platformumuz sayesinde dünya çapında TESOL Sertifikası almış öğretmen arkadaşlarınız ile mesajlaşabilir, onlardan destek alabilirsiniz.

 
 
 
 

TESOL başvuru şartları

TESOL Sertifikası almak için 4 yıllık üniversite mezunu olma zorunluluğu yoktur. Eğer yurt dışında çalışmayı düşünüyorsanız lisans mezunu olmanız sizi tercih etmelerinde önemli bir rol oynayacaktır.

Türkiye'deki kolej, dersane ve ingilizce kurslarına atanabilmeniz için üniversite mezunu olmanız gerekmektedir.

Başvuran her öğretmen adayı tarafımızdan "İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı"na yönlendirilir. Ayrıca yazılı değerlendirme ve mülakat da yapılmaktadır.